Zenginlik Duası Nedir

0
29

İnsanlar dinimizin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde bolluğa erişmek, maddi anlamda rahatlamak için yüce Allah’a ihlasla ve samimiyetle dua ederler. Cenabı Allah insanlara uhrevi yönden yardım ettiği gibi dünyevi anlamda da yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda zengin olmak ve maddi anlamda rahata ermek için okuyabileceğiniz zenginlik duaları bulunuyor. Doğru şartlarda bu duaları okuduğunuzda kısa süre de maddi anlamda bolluğa erişebiliyorsunuz.

Zenginlik Duası Nedir Nasıl Yapılır

Gün içinde tek sayılar olan 3 – 5 – 7 – 9 defa okuyabileceğiniz zenginlik duası ile Allah’a sesinizi duyurabilir ve size yardım etmesine vesile olabilirsiniz. Gün içinde okumanız gereken dua şu şekildedir:

‘’ Kulillahumme malikel mulki tu’til mulke men teşau ve tenziul mulke mimmen teşa’, ve tuizzu men teşau ve tuzillu men teşa’, bi yedikel hayr, inneke ala kulli şey’in kadir.’’

Zenginlik Duasının Anlamı

Zenginlik duası olarak okuyacağınız Ali İmran Suresi 26. Ayeti: De ki: Ey Mülkün sahibi olan Allahım. Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğiniz aziz edersin, dilediğiniz zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz ki sen her şeye hakkı ile gücü yetensin, anlamına gelmektedir.

Zengin olmak, rahata ermek, refaha ulaşmak için okuyabileceğiniz bir diğer zenginlik duası şu şekildedir.

“Ya Ğaniyyu Ya Muğni” esması namazlardan sonra 1000 kere zikredilererek okunmalıdır. Bu dua zikredildiğinde o eve, haneye veya iş yerine fakirlik uğramaz.
“Ya Rahim” esması, namaz sonrasında 279 kere okunursa, Rabbimiz o kimseye, hanesine, ticarethanesine bolca rızık verir.
“Ya Zel Celali Vel İkram” esmaları düzenli bir şekilde, namazlardan sonra, gün içinde kalbinizden geçtiği kadar okunursa, Rabbimiz rızık kapılarını o kişiye ve ailesine açar ve zenginleştirir.
“Ya Rezzaku Ya Mukit” esmaları da yine namazdan sonra 500 kez zikredildiğinde zenginleşmeye vesile olur..
“Ya Atufu Ya Vehhab” esmaları da zenginlik niyeti ile zikredildiğinde kısa süre de rahata erersiniz.
“Yâ İlâhel Alihetir-refiy-ı Celâlüh” esması namaz sonrasında 200 defa okunursa, Rabbimiz duayı okuyan kişiye rızık verir, zenginli verir ve bolluğa eriştirir..
“Ya Latifu Ya Kerim” esması, “Bismillahi Latif” şeklinde her gün 100 defa okunursa, refaha erer, maddi anlamda rahatla rve kısa süre de zenginleşirsiniz.

Zengin olmak için bu duaları ve esmaları her gün okumalısınız. En etkili zenginlik duası olarak bilinen bu dualar ile hem maddi anlamda rahatlarsınız hem de borçlarınızdan kurtularak rahata erer ve zenginleşirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here